statystyki szczegółowe

Aktualności

Walka o podium!

• autor: TheBestDefender, 2013-06-18 19:38

W meczu ostatniej kolejki Okręgowej Ligi Juniorów Starszych zawodnicy GKS-u utrzymali 3 miejsce w grupie pokonując rywali z Pierzchnicy aż 4:0!

Dla zawodników GKS-u było to bardzo ważne spotkanie. Nie dość, że rezultat decydował o utrzymaniu podium to na dodatek gospodarze podejmowali niewygodnych przeciwników z Pierzchnicy. W dotychczasowych spotkaniach (było ich 5) zawodnicy z Górna wygrali tylko raz.

Zawodnicy z Górna od samego początku spotkania atakowali bramkę przeciwników utrzymując tym samym ich z dala od własnej bramki. Solidnie przygotowane ataki raz po raz testowały defensywę gości starając się przechylić szalę zwycięstwa na stronę GKS-u! Wynik otworzył Adrian Wypych wykorzystując świetny wyrzut Norberta Pajdo oraz swoją szybkość ustalając tym samym rezultat pierwszej części spotkania.

Drugie 45 minut okazało się być dziecinnie łatwe gdyż zawodnicy z Pierzchnicy stracili siły i entuzjazm do gry dzięki czemu ułatwili zadanie drużynie gospodarzy. Już po upływie kilku minut padła bramka na 2:0, której autorem był Maciej Tarwacki. Następnie wynik podwyższali kolejno Szymon Haba i Grzegorz Taborski. Okazji do podwyższenia wyniku nie brakowało jednak brak skuteczności jak i szczęście Polan okazały się czynnikami nie do pokonania. Sytuacji nie zmieniło nawet pojawienie się na murawie graczy rezerwowych.

Było to ostatnie spotkanie Juniorów w tym sezonie, którzy tegoroczne rozgrywki ukończyli na 3 miejscu. Na pochwałę zasłużyli wszyscy zawodnicy, którzy ciężką pracą, poświęceniem, treningami oraz sercem włożonym na murawie pokazali, że nawet niskobudżetowy klub stać na wielkie osiągnięcia! GRATULUJEMY!!

Z drużyną Kamila Kobusa w tym sezonie, ze względu na wiek, żegnają się: Karol Chrabąszcz, Daniel Rubak , Piotr Kropisz oraz Michał Piłat - żegnamy i życzymy sukcesów w dalszym życiu! Być może spotkamy ich na meczach seniorów GKS-u!